Konkurs Ad fontes! Odkrywamy tajemnice Kalisza i regionu kaliskiego

Archiwum Państwowe w Kaliszu serdecznie zaprasza dzieci i młodzież z Kalisza i regionu kaliskiego do wzięcia udziału w kolejnej edycji konkursu Ad fontes! Zasady naszej imprezy są niezmienne.

Głównym zadaniem jest dotarcie do źródeł historycznych (także tych niekoniecznie powszechnie znanych) i przygotowanie w oparciu o nie opracowania w oryginalnej, nietuzinkowej formie.

W tym roku inspiracją do przygotowania tematów było kilka rocznic, m.in. 35. rocznica wprowadzenia stanu wojennego w Polsce, 65 lat nieprzerwanej działalności Archiwum Państwowego w Kaliszu. W zeszłym roku pożegnaliśmy mistrza Władysława Kościelniaka - gdyby żył, obchodziłby w tym roku 100. rocznicę urodzin. Rok 2016 stoi pod hasłem projektu "Muzyczny Kalisz", któremu patronuje Prezydent Miasta Kalisza. Stąd nasza propozycja motywu związanego z dziedzictwem rodziny Fibigerów. Ostatni temat poświęciliśmy kaliskiemu Rozmarkowi. Współpracując na co dzień ze szkołami i organizując lekcje archiwalne w naszej siedzibie, nauczyciele i uczniowie często proszą o poświęcenie temu zagadnieniu szczególnej uwagi. Wychodząc naprzeciw zapotrzebowaniu, postanowiliśmy ten temat ująć w tegorocznej edycji konkursu. Życzymy wszystkim owocnej pracy - ruszajcie do źródeł!

Plik w formacie PDFRegulamin konkursu
Pobierz plik w formacie PDF